Τελετή αποφοίτησης μαθητών της Γ΄ Γυμνασίου 2014-15

Δημιουργηθηκε στις Πέμπτη, 02 Ιουλίου 2015 Τελευταία Ενημέρωση στις Πέμπτη, 02 Ιουλίου 2015 Γράφτηκε από τον/την Administrator

DSC 1557  DSC 1573

Με τρόπο λιτό και ανάλαφρο, χαρούμενο και πηγαίο το 1ο Γυμνάσιο τίμησε τους τελειόφοιτους μαθητές της Γ΄ τάξης το βράδυ της 15ης Ιουνίου 2015.

Τραγούδια «δροσερά», της «θάλασσας», που επιμελήθηκε η Μουσικός Άρτεμη Παπαδοπούλου διανθίστηκαν με κείμενα και προβολή που ετοίμασαν οι μαθητές οι οποίοι μίλησαν με αγάπη και συγκίνηση για το σχολείο τους, τίμησαν τους καθηγητές τους και ξεχωριστά το Διευθυντή τους, τον κ. Γάλλο και γέμισαν με ευχάριστες νότες το σχολικό προαύλιο.

Και όλα αυτά μέσα σε ένα «θαλασσινό» σκηνικό, με θάλασσες, καράβια, «ιπτάμενους» γλάρους, ψάρια, βότσαλα, υπό τους ήχους του : «Άσπρα καράβια?».

Η σχολική χρονιά 2014-2015 παρήλασε μπροστά από τα μάτια του κοινού μέσα από στιγμιότυπα της σχολικής ζωής που «συνέρραψε» ο καθηγητής Τεχνολογίας κ. Χρήστος Κρουστάλλης.

Ο Σύλλογος γονέων και Κηδεμόνων, εκπροσωπούμενος από την πρόεδρο κ. Ιωαννίδου, πρόσφερε στους αποφοίτους το καθιερωμένο αναμνηστικό και με μεγάλη προθυμία έψησε και πρόσφερε σουβλάκια και αναμνηστικά σε μαθητές και καθηγητές.

Μουσική και χοροί, γλέντι και χαρά συνεχίστηκαν ως τα μεσάνυχτα, βάζοντας την αυλαία σε μια ιδιαίτερα γόνιμη και εποικοδομητική σχολική χρονιά.